با ما در تماس باشید

083-34271663

پست الکترونیکی

info@garnettile.com

نمایشگاه کاشی و سرامیک استانبول

بیست و ششمین دوره این نمایشگاه در محلی به مساحت حدود سی هزارمتر مربع در 9 سالن با حضور263 شرکت داخلی ترکیه و کشورهای اروپایی حتی یک شرکت از مصر به مدت5 روز از 26 فوریه تا دوم مارس 2017 در استانبول برگزار شد.همانطور که از نام نمایشگاه مشخص است، شرکت کنندگان این نمایشگاه عمدتا تولید کنندگان کاشی، چینی بهداشتی، شیرآلات و تجهیزات حمام بوده و تعداد معدودی از تهیه کنندگان مواد اولیه، صنایع دیرگداز و شرکتهای بازرگانی نمایندگان تولید کنندگان اروپایی نیز شرکت کرده بودند. این نمایشگاه توسط شرکت تویاپ که برگزارکننده نمایشگاههای ترکیه است برگزار شد و آقایان دکتر گلستانی فرد، دکتر قاسمی و مهندس غفاری به نمایندگی از طرف انجمن سرامیک ایران و به دعوت و میزبانی شرکت تویاپ از این نمایشگاه بازدید کردند. به طور کلی روح حاکم بر نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی ترکیه برای مصارف ساختمان و مسکن بوده و کمتر به نیازهای صنعت سرامیک و صنعت سرامیکهای مهندسی پرداخته شده بود.

  در مدت بازدید از این نمایشگاه، اعضای هیئت مدیره ضمن بررسی وضعیت صنعت سرامیک ترکیه ملاقاتهایی با چند شرکت انجام داده که در آنها ضمن معرفی انجمن سرامیک ایران بر گسترش همکاریهای آینده به شکل شرکت در سمینارها و نمایشگاههای ایران تاکید شد. از جمله یکی از مهمترین ملاقاتها با فدراسیون سرامیک ترکیه انجام شد که انجمن سرامیک ترکیه یکی از اعضای این فدراسیون است. این فدراسیون با اعضایی از صنایع سرامیک و دانشگاههای ترکیه و دو نشریه به عنوان یک مشاور نقش مهمی را در تصمیم گیریهای دولت برای تعیین خط مشی صنعت سرامیک ترکیه بازی میکند. در جلسه ای با حضور پروفسور کارا موارد مورد علاقه مشترک بررسی شد.

 در دوره گذشته در سال 2013 تعداد 65526 نفر از این نمایشگاه بازدید کردند که از93 کشور به ترکیه سفر کرده بودند. تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته 5% کاهش داشته اما از آنجا که در سال گذشته 60 شرکت خارجی از 21 کشور در نمایشگاه شرکت کرده بودند به نظر میرسد این نمایشگاه محل مناسبی برای عرضه محصولات تولیدی کشور توسط تولید کنندگان ایرانی باشد و در هر حال جای خالی ایشان در نمایشگاه احساس میشد.

  یکی از دستاوردهای مهم این سفر این بود که برای اولین بار انجمن سرامیک ایران پا را از مرزهای کشور فراتر گذاشت. شاید در نظر اول این موضوع چندان مهم به نظر نیاید اما با هم اندیشی بیشتر در این باره در میابیم که حضور نمایندگان انجمن سرامیک حتی به صورت بازدید کننده میتواند در شناساندن بهتر انجمن به جهان گام موثری باشد. آشنایی نزدیکتر با صنعت سرامیک ترکیه روشن میسازد که این صنعت از آخرین دستاوردها بهره مند است. به عنوان مثال میتوان به تولید کاشیهایی با ضخامت کمتر از 5 میلیمتر و کاشیهایی با ابعاد یک در سه متر اشاره کرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

EnglishIran